`

 
 

 
   

 

 
 

 
 

 

 

Studenckie koło GIROL’AMO powstało w roku akademickim 2015/16 z inicjatywy dra Łukasza Berezowskiego. Powstało ono z myślą o entuzjastach przekładu i języków – nie tylko włoskiego. Na odbywające się raz w miesiącu spotkania zapraszani są różnego rodzaju fachowcy – gościliśmy m. in. tłumacza przysięgłego, specjalistę zajmującego się lokalizacją gier komputerowych, esperantystę oraz tłumacza polskiego języka migowego, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy i pasji, podzielili się anegdotami z nimi związanymi i udzielili rad tym, którzy chcieliby związać swoją karierę z omawianymi dziedzinami.

Poza regularnymi spotkaniami bierzemy też udział w wyjazdach na repetytoria TEPIS-u w Warszawie. W zeszłym roku dzięki temu mieliśmy okazję wziąć udział w symulacji rozprawy sądowej z udziałem tłumacza przysięgłego oraz spróbować swoich sił w tłumaczeniu dokumentów z zakresu włoskiego prawa karnego. Z pewnością i w tym roku nas tam nie zabraknie!
 

Tegoroczne spotkanie inauguracyjne mamy już za sobą, ale już teraz wszystkich zainteresowanych tłumaczeniami serdecznie zapraszamy na następne, które odbędzie się 16.12.2016 r. w sali 06 (poziom -1) w budynku Wydziału Filologicznego UŁ

 

Bliższe informacje oraz aktualności dotyczące Koła i jego działalności znajdują się stronie internetowej oraz na naszym fanpage'u.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 Adres: Instytut Romanistyki , ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź       Copyright © IR 2015  Autorzy strony: Magdalena Koźluk, Roksana Kielian

``